10 priežasčių, kodėl turėtumėte rinktis markizes

Ieškote būdo, padėsiančio sumažinti elektros suvartojimą, o gal tiesiog norite papuošti eksterjerą? Investavimas į bet kokio kito tipo markizes gali pasiteisinti su kaupu. Atskleisime dešimt priežasčių, kodėl markizės – vertas dėmesio pirkinys, ir tai susiję ne vien su apsauga nuo kaitrių spindulių ir karščio.

Terasos uzdanga (1)

Net jei pagrindiniai namo langai „žiūri“ į šiaurės rytus arba į pietvakarių pusę, vasaros saulė gali būti negailestinga… Įsirengę markizes, būsite tikri, kad jos atitinka griežčiausius inžinerinius standartus ir yra pagamintos iš aukštos kokybės medžiagų.

Pats metas užsisakyti markizes, kurios nereikalauja praktiškai jokios priežiūros, nenusidėvi ir visiškai nevargina savo šeimininkų. Kokie dar veiksniai markizes paverčia tokiomis įspūdingomis ir geidžiamomis?

  • Kuriant markizes, įdiegti europietiški inžineriniai sprendimai, markizių dizainas – nepriekaištingas. Būtent dėl šių dviejų priežasčių markizės taip paprastai pritaikomos tiek komercinės paskirties statiniams, tiek gyvenamiesiems namams. Didelės suskleidžiamos markizės tiesiog užvaldo lauko kavinukes, restoranus. Jos suteikia galimybę realizuoti daugelį sumanymų, derinant praktiškumą ir nepriekaištingą skonį.
  • Markizė gali būti valdoma pagal pageidavimus: valdymo mechanizmas gali būti sumontuotas patalpoje, lauke, markizes galima reguliuoti ir nuotolinio valdymo pulteliu.
  • Blukimas – tai ne iššūkis markizių gamintojams. Spalvingi pavėsinių skėčiai išblunka, metalinės pavėsinių konstrukcijos rūdija. Tuo tarpu aliuminis markizių karkasas atsparus korozijai, o akrilinis audinys – blukimui. Visu garantiniu laikotarpiu markizės atrodys kaip naujos.
  • Markizės labai efektyvios taupant energiją, kuri išleidžiama patalpų oro kondicionieriams. Tinkamai parinktus markizes, į gyvenamuosius namus ar verslo objektus patenka net iki 77 proc. mažiau šilumos (tyrimą atliko JAV šildymo ir oro kondicionavimo inžinierių draugija (ASHRAE). Lietuvoje markizių įrengimo kaštai gali atsipirkti jau po pirmojo jų eksploatavimo sezono.
  • Markizės be didelių investicijų padės sukurti dar vieną erdvę. Kieme ar terasoje susikurkite jaukią poilsio oazę: pasijuskite tarsi sėdėdami restorane ar jaukiose Paryžiaus gatvelėse. Markizių kaina – kur kas mažesnė nei daug vietos užimančių ir vizualiai sunkių pavėsinių.
  • Markizės gali būti valdomos ne tik mechaniniu ar automatiniu būdu, bet ir specialiai sumontuotais davikliais. Ir visai nesvarbu, kad gyvenate vietovėje, kur pučia stiprūs vėjai ar vyrauja sausas dykumos klimatas. Markizė teikia apsaugą nuo saulės, vėjo ir lengvo lietučio.
  • Markizėms nereikalinga praktiškai jokia priežiūra. Markizes gaminančios ir montuojančios įmonės savo gaminiams teikia ilgalaikes garantijas.
  • Ieškodami pavėsio, drauge pagražinsite ir namo eksterjerą. Markizės pasižymi plačia tipų, konstrukcijų, stilių ir spalvų įvairove. Ir visai nesvarbu, ar markizės nuguls itališko stiliaus sodyboje, ar nedideliame pajūrio bute, ar kaimo dvasia alsuojančioje sodyboje. Markizės dera prie bet kokio fasado.
  • Klientai markizes rečiau renkasi apsaugai nuo lietaus. Tačiau turėtumėte žinoti, kad pastarosios leidžia išvengti švelnaus natūralaus dušo: nestipriai lyjant, iš kiemelio ar terasos neteks persikelti į vidų. Įsirengus markizes lengvas pavasario lietus labiau džiugina nei vargina. Taigi nuo šiol apsauga ir puiki išvaizda – viena sąvoka.
  • Markizės teikia pirmąją pagalbą plieskiant saulei ir į patalpas besiskverbiant karščiui. Jei kaitrią popietę ar vakarą į terasą ar balkoną anksčiau nekišdavote nė nosies, nuo šiol popiečių nebeįsivaizduosite kitaip. Daugiausia klientų markizes renkasi ne kaip alternatyvią, bet kaip pagrindinę namų apsaugą nuo saulės. Kodėl bandyti spraustis ir kęsti karštį po siauru skėčiu, jei jį gerokai pranoksta markizės? Tikimės, kad jos atsidurs ir Jūsų ateinančio sezono „privaloma įsigyti“ sąraše.

Jei turite klausimų, parašykite mums, mes atsakysime į laišką kiek galėdami greičiau