Fasado žaliuzės

Fasado žaliuzės – tai ne tik įdomus dizainas, bet visų pirma naudojamų sprendimų funkcionalumas. Investuotojai tikisi, kad projektuotojai sukurs objektų vizijas, kurios ne tik sumažins eksploatacines išlaidas, bet ir užtikrins naudojimosi komfortą. Tai taip pat taikoma pasirenkant tinkamą uždengimą nuo saulės, kuris apsaugotų patalpos vidų nuo per didelio įkaitimo, neribodamas matomumo lauke ir užtikrins tinkamą optinį komfortą.

Fasado žaliuzių sistema

Atitinka visus šiuos reikalavimus, taip prisidedant prie oro kondicionavimo įrenginių naudojimo mažinimo, o kartu ir elektros energijos taupymo. Fasado žaliuzių konstrukcija reiškia tarpinį variantą tarp aklinos ir skaidrios uždangos. Be to, lamelių kampo reguliavimo funkcija leidžia pasirinkti atitinkamą tamsumo laipsnį, kuris leidžia vartotojui individualiai valdyti šviesios srautą. Saulės spinduliai taip pat gali būti kontroliuojami naudojant automatizaciją, kuri nuosekliai matuoja saulės padėtį ir sklandžiai valdo žaliuzes.

Fasado žaliuzės sistemos dalys

Saulės jutiklis SUNIS Wirefree II IO

SUNIS WireFree II IO

Belaidis saulės intensyvumo jutiklis. Automatiškai nuleidžia arba pakelia žaliuzes, priklausomai nuo saulės šviesos intensyvumo ir iš anksto nustatytos vertės. Saulės šviesos jautrumo slenkstinę vertę gali reguliuoti „TaHoma“.
Pasirinkite tarp standartinės saulės funkcijos be grįžtamojo ryšio arba komforto saulės funkcijos su grįžtamuoju ryšiu kartu su „Somfy Smart Home“ sistemomis.

Valdiklis SOMFYTAHOMA SWITCH FACE

TaHoma Switch

Sujungia svarbiausią „Somfy“ ir kitų pirmaujančių prekės ženklų namų įrangą (vidaus žaliuzes, užuolaidas, roletus, garažo vartų automatiką ir įvažiavimo automatiką, apšvietimą, šildymą, „Somfy Protect“ signalizaciją ir kt.) į vieną sistemą, užtikrinančią didesnį saugumą, energijos vartojimo efektyvumą ir komfortą kiekvieną dieną.

Kombinuotas saulės ir vėjo jutiklis SOLIRIS io 230V

SOLIRIS IO – naujasis „Io-homecontrol“ jutiklis

SOLIRIS IO – kombinuotas saulės ir vėjo jutiklis skirtas, kad automatiškai apsaugotų jūsų turtą nuo perkaitimo ir vėjo pažeidimų. Pavyzdžiui, jei šviečia stipri saulė, markizė išsiskleidžia, jei vėjas pradeda pūsti, ji bus suvyniota ir bus apsaugota nuo pažeidimų ir pailgins markizės tarnavimo laiką. Prijungę lietaus jutiklį „Ondeis“, apsaugosite tentus nuo stipraus lietaus. Jutiklio ryšys su varikliu yra bevielis. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai prijungti 230V elektros energiją prie paties jutiklio.

Fasadinės žaliuzės gali būti skirtingų modelių ir variantų, priklausomai nuo lamelių formos ir storio, kurį diktuoja montavimo vieta (pastato viduje ar išorėje) ir bendras namo dizainas. Apie apsaugą nuo saulės verta prisiminti jau projektavimo stadijoje, nes tuomet žaliuzes galima paslėpti namo izoliacijoje,  kuri turi savo estetines bei funkcines vertybes. Kitu atveju lieka tik išorinio montavimo galimybės. Priklausomai nuo lango aukščio bus parenkamos atitinkamo dydžio žaliuzių dėžės, į kurias susikelia ir pasislepia žaliuzių lamelės. Žaliuzės gali būti dviejų tipų, su šoninėmis kreipiančiosiomis – bėgeliais, arba su nukreipiamaisiais troseliais.  

Lamelės iš profiliuoto aliuminio yra C arba Z formos, o derinant su tinkamai parinktomis kreipiančiosiomis ir dangčiais (ovalo ar kvadratinio skerspjūvio lakštas ar kasetė), fasadai atrodo moderniai ir patraukliai. Priklausomai nuo architektūrinės vizijos ar investuotojo pageidavimų, žaliuzės gali turėti tiek kreipiančiąsias, tiek nukreipiamuosius troselius, o montavimui namo viduje – ir laisvai kabantis variantas. Skydelio nuo saulės konstrukcija pagaminta iš ekstrūdinio aliuminio, kuris užtikrina jo ilgaamžiškumą ir tvirtumą. Tekstiliniai elementai, ant kurių remiasi lamelės, pagaminti iš itin patvarių medžiagų, papildomai termiškai apdoroti, kas užtikrina jų atsparumą oro sąlygoms ir UV spinduliuotei.

Fasado žaliuzių modėliai

Fasado žaliuzės C50

Fasado žaliuzės C50

Fasado žaliuzės C80 OVAL

Fasado žaliuzės C80 OVAL

Fasado žaliuzės C80

Fasado žaliuzės C80

Fasado žaliuzės C80-CUBE

Fasado žaliuzės C80-CUBE

Fasado žaliuzės C80-L

Fasado žaliuzės C80-L

Fasado žaliuzės Z90 CUBE

Fasado žaliuzės Z90 CUBE

Fasado žaliuzės Z90

Fasado žaliuzės Z90

Fasado žaliuzės Z90-L

Fasado žaliuzės Z90-L

Fasado žaliuzės Z90-Owal

Fasado žaliuzės Z90-Owal

Lauko žaliuzių priežiūra ir valymas

Lauko žaliuzės – dažnas klientas įsigijęs ir sumontavęs lauko žaliuzes pamiršta apie jų priežiūrą ir reguliarų valymą. Toks elgesys ir nepriežiūra laikui bėgant gali sugadinti mechanizmą ir žaliuzių remontas gali kainuoti nemažus pinigus.
Visų pirma, tinkama lauko žaliuzių priežiūra prailgina jų tarnavimo laiką. Pagalvokite apie tai kaip apie investiciją, kuo daugiau pastangų įdedate juos prižiūrėdami, tuo ilgiau jie atsilaiko prieš natūralius elementus. Nesvarbu ar tai lietus, vėjas, ar atšiaurūs saulės spinduliai, gerai laikomos žaliuzės yra atsparesnės ir patvaresnės. Pavyzdžiui, reguliarus valymas padeda išvengti nešvarumų ir pelėsių kaupimosi, kurie laikui bėgant gali sukelti ankstyvą nusidėvėjimą.
Kaip ir jūsų vidaus langų rėmus ir baldus, lauko žaliuzes reikia reguliariai valyti, kad išlaikytų savo išvaizdą ir patvarumą. Jau nekalbant apie tai, kad švarios žaliuzės žymiai padidina jūsų turto patrauklumą.
Išlaikant puikios būklės lauko žaliuzes yra daug privalumų. Reguliarus valymas ir priežiūra ne tik prailgina jų tarnavimo laiką, bet ir pagerina jų funkcionalumą bei išvaizdą.

Patarimai kaip prižiūrėti ir teisingai atlikti valymo darbus:

Tinkamas valymo priemonių pasirinkimas:
Prieš pradėdami dirbti, įsitikinkite, kad turite tinkamas valymo priemones, kad nesugadintumėte žaliuzių. Jums reikės minkštos šluostės, švelnaus ploviklio, šilto vandens ir šveitimo šepetėlio. Rinkoje yra keletas specialių valymo sprendimų, skirtų lauko procedūroms. Nenaudokite stiprių cheminių medžiagų, nes jos gali pakeisti spalvą ir pažeisti žaliuzių paviršių.
Nešvarumų pašalinimas:
Mažiausių dėmių, taškelių valymas turėtų būti pirmasis jūsų pasirinkimas, norint pašalinti didesnes dėmes. Naudokite šiltą vandenį, sumaišytą su švelniu plovikliu ar muilo tirpalu ir švelniai nuvalykite pažeistą vietą minkštu skudurėliu. Didesnėms nešvarumų dėmėms gali prireikti specializuoto valymo tirpalo. Prieš tepdami bet kokią valymo priemonę ant žaliuzių, visada atlikite patikrinimą, kad įsitikintumėte, jog spalva ir medžiaga nebus neigiamai paveikti.
Priežiūra neapsiriboja vien tik valymu. Užtikrinkite, kad jūsų žaliuzės visada būtų tinkamai pritvirtintos, kad atlaikytų visas oro sąlygas, kad būtų saugios Jums ir aplinkiniams.
Patikra dėl susidėvėjimo:
Įpraskite reguliariai tikrinti žaliuzes, ar nėra nusidėvėjimo požymių. Ieškokite atitrūkusių ar išlinkusių šarvo juostų, atsilaisvinusių ar surūdijusių dalių arba nusitrynusių laidų.
Anksti nustatę problemas galėsite jas lengvai išspręsti, kol jos netaps reikšmingomis. Nepamirškite atlikti kasmetinių patikrinimų, kai žaliuzės yra pakeltos ir nuleistos, nes skirtingose ​​padėtyse skirtingos problemos gali būti labiau pastebimos.
Mechanizmų priežiūra:
Kaip ir gerai suteptą mechanizmą, jūsų lauko žaliuzes reikia taip pat reguliariai sutepti, kad jos veiktų sklandžiai. Visas judančias dalis, pvz., grandinę, skriemulį ar bet kokius krumpliaračius, patepkite silikono pagrindu pagamintu tepalu. Tai ne tik prailgins jų tarnavimo laiką, bet ir palengvins jų valdymą.
Pažeistų dalių keitimas:
Nedelskite pakeisti pažeistų dalių. Jei pastebėjote, kad kai kurios jūsų žaliuzių dalys yra susidėvėjusios arba sulūžusios, nedelsdami jas pakeiskite. Tai gali būti bet kas – nuo vienos šarvo juostos iki visos žaliuzės. Reguliarus sugedusių žaliuzių dalių keitimas užtikrins jų nenutrūkstamą veikimą ir ilgaamžiškumą.
Atminkite, kad greitas remontas padės išvengti didesnių problemų vėliau!

Kodėl reikia rūpintis išorinėmis lauko žaliuzėmis?
Išorinės žaliuzės turi užtikrinti ne tik apsaugą nuo įsilaužimo, bet kartu ir veikti nepriklausomai nuo sezono. Nuolatiniai temperatūros pokyčiai, nuo neigiamos iki teigiamos, turi įtakos kiekvieno mechanizmo veikimui. Tai ypač aktualu automatiniam žaliuzių valdymui, varikliams. Tačiau, tinkamai prižiūrint apsaugines žaliuzes galite prailginti jų tarnavimo laiką.

Tekstas iš puslapio zaliuziumontavimas.lt

Jei turite klausimų, parašykite mums, mes atsakysime į laišką kiek galėdami greičiau