Markizės – norintiems paprastos ir nebrangios apsaugos nuo saulės

Į duris po truputį beldžiantis pavasariui, sujunda visi, turintys nuosavus namus, sodybas ir sodus. Atšilus lauko erdvės tampa tikrų tikriausiu traukos centru. Kad saulė nenugairintų jautrios odos ir nevargintų karštais spinduliais, reikia pagalvoti, kur ir kaip sukursime pavėsį. Tik jūsų pasirinkimas, ar statyti didelę draugų kompaniją talpinančią pavėsinę, ar visiškai pakaks paprasto skėčio (kuris, tikėtina, tarnaus tik tą sezoną). O gal rinksitės Pietų ir Vakarų Europos gyventojų itin pamėgtas ir plačiai naudojamas markizes? Tie, kuriems teko lankytis Graikijoje, Italijoje, Ispanijoje ar Pietinėje Prancūzijoje, teko matyti ir markizėmis papuoštus restoranus, namų fasadus, terasas, vidinius kiemelius. Kodėl markize nepapuošus ir savo aplinkos?

Apie apsaugą nuo saulės pagalvoti pamiršta

Terasa – tai aukščiau nuo žemės esanti aikštelė greta gyvenamųjų namų. Terasos vis dažniau įrengiamos ne tik gyvenamuosiuose namuose su dideliais sklypais, bet ir greta kotedžų, kur žemės vienam namų ūkiui tenka vos 1-2 arai. Dažnai terasa ir tampa vienintele oaze, kur galima išeiti pakvėpuoti grynu oru.
Projektuojant namus, apie terasas vis dažniau pagalvojama, tačiau ne visada nusprendžiama, kaip bendrame kontekste turėtų atrodyti terasa ir kaip ją „apipavidalinti“. Terasai neužtenka grindų – reikia pasirūpinti stogeliu ar kito tipo uždanga nuo saulės, atitvarais nuo kaimynų, jei tai būtina, ir kt.

Terasos uzdanga (1)

Geriausia alternatyva terasoms – terasinės markizės, kurioms nereikia nei didelių investicijų, nei sudėtingų inžinerinių sprendimų, nei leidimų: terasinės markizės paprastai montuojamos prie namo sienos. Dar viena markizių rūšis – lauko mobilioji markizė – turi aliuminio atramą, tad pastaroji atstoja ir privalumais netgi lenkia tradicines pavėsines. Kuo ji ypatinga? Pirma, tai – lyg tarpinis variantas tarp pigių, dažnai nestabilių skėčių ir tarp masyvių natūralios medienos pavėsinių, kurios užima daug vietos, yra brangios ir nemobilios. Lengvos ir elegantiškos markizės vis dažniau puošia ir lietuvių balkonus, kiemelius ir terasas. Nuo šoninio vėjo bei nuo nepageidaujamų žvilgsnių saugo šoninės markizės.

Apsisprendimas, kokias spalvas rinktis – bene sunkiausias

Reikliausius džiugina tai, kad jie gali išsirinkti patinkančio audinio ir derančių prie namo spalvų audinį. Kitiems tokia spalvų galybė varo neviltį, bet tik tol, kol nesulaukia ekspertų rekomendacijų. Tinklalapyje Markizės24.lt galite rinktis bent keliolikos modelių markizes, spalvų kataloge – per kelis šimtus variantų. Kur kas paprasčiau bus renkantis markizių konstrukcijų atspalvį – konstrukcijos gali būti baltos, smėlio, pilkos ar rudos spalvų.

Medžiaga ar kitoks audinys?

Prieš kelis dešimtmečius markizės tikrai buvo gaminamos iš paprastų paprasčiausios teplios ir neilgaamžės medžiagos. Šiandien viskas – kitaip. Markizių gamybai naudojamas impregnuotas akrilo audinys yra atsparus kaitrai, blukimui, jis apsaugo ir nuo nedidelio lietaus. Taigi jei kaitrų vakarą ant grotelių kepant kepsnius prapliupo lengvas lietutis, į vidų su visa kompanija perskelti nereikės. Markizėms „nedraugiški“ tik labai stiprūs vėjas ir lietus, galintys sulaužyti konstrukcijas.

Valdymo mechanizmas – pagal kišenę

Papildom-iranga-markizemsKiek investuoti, nuspręskite patys. Tuo tarpu jums reikia žinoti, kad markizes galite valdyti net keliais būdais – mechaniniu, automatiniu, nuotolinio valdymo pulteliu, integravus specialius saulės ir vėjo daviklius. Natūralu, kad kuo markizės funkcionalesnės, tuo aukštesnė ir jų kaina. Valdymo mechanizmus rinkitės pagal poreikius – jei markizes tvirtinsite ten, kur dažnai būnate, nedvejodami investuokite į naujausias technologijas. Jei markizės papuoš sodybos, kurioje būnate vos kelis kartus per vasarą, terasą, visiškai pakaks ir rankiniu būdu valdomo mechanizmo.

Jei turite klausimų, parašykite mums, mes atsakysime į laišką kiek galėdami greičiau